NOVINKY VOLKSWAGEN
05.06.2018

Nový Touareg

Sebevědomý design nového vozu Touareg, který definují přímé linie, vytváří impozantní dojem. Volitelné moderní prvky technické výbavy, jako je elektromechanická stabilizace naklánění, světlomety využívající technologii LED-Matrix – „IQ. Light“ a digitální palubní deska „Innovision Cockpit“ posouvají komfort, zážitky i radost z jízdy do zcela nové, vyšší dimenze.
touareq2018

Exteriér, který udává směr.

Touareq spojuje měřítkka charakterizující SUV s čistými liniemi, dynamickými proporcemi a stylovou elegancí. Silová povaha vozu se nejdříve projeví na dominantní čelní partii. Vertikální mřížka se spojuje se světlomety, chromované lamely se táhnou od loga 'Volkswagen' do stran až do skleněných krytů světlometů.

 

Nikdo nemá rád řidiče, který oslňuj druhé. 

Díky designu volitelných světlometů IQ. Light využívajících technologii LED-Matrix mohou být dálková světla cíleně vypínána, resp. jejich jednotlivé LED segmenty. Při jízdě s dálkovými světly jsou pomocí kamery zachycována protijedoucí i vpředu jedoucí vozidla. Na základě těchto informací jsou řízeny jednotlivé LED segmenty a Vy tak můžete jet s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních účastníků provozu. 


Volný výhled na Vaše dobrodružství. 

Díky velkému panoramatickému střešnímu oknu s panoramatickou střechou, které se dodává na přání, Vás již po otevření uvítá příjemná světelná atmosféra, která evokuje pocity dálky a svobody. Střešní okno lze pohodlně vyklopit nebo posunout pomocí jediného stisku tlačítka. V horkých dnech si můžete užívat ještě více slunečních paprsků a ještě více čerstvého vzduchu.


Ovládací centrum bez ovladačů. 

Poprvé je ve voze Volkswagen instalována tzv. digitálná palubní deska. Její ovládání se uskutečňuje prostřednictvím dotyků, gest nebo hlasových pokynů a je tak velmi snadné. Už žádné mechanické spínače, ovladače a žádná tlačítka! Plocha digitálního panelu je využívána pro zobrazení mnoha funkcí v odpovídající grafické reprezentaci nebo v podobě animací. 


Vaše pozornost není odváděna od dění v dopravě.

Volitelný 'Head up Display' využívá sklo čelního okna jako projekční plochu pro zobrazení nejdůležitějších informací. Hodnotu aktuální rychlosti, upozornění informačních systémů nebo pokyny navigačního systému. Zobrazené údaje jsou na skle čelního okna jsou dobře čitelné i v protisvětle. Umístění si můžete určit sami.